
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX4583EEE+
Manufacturer:
Package:
16-QSOP
Batch:
-
Description:
IC SWITCH SPDT X 3 80OHM 16QSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.325
3.325
10
2.9849
29.849
25
2.8215
70.5375
100
2.4453
244.53
250
2.3199
579.975
500
2.08164
1040.82
1000
1.881
1881
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Crosstalk | -73dB @ 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPDT |
| Charge Injection | 0.5pC |
| Number of Circuits | 3 |
| Base Product Number | MAX4583 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| On-State Resistance (Max) | 80Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±2V ~ 6V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 200ns, 100ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2V ~ 12V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 1nA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 4pF, 6pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 1Ohm |