
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX4616CUD+
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC SW SPST-NO/NCX4 10OHM 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.674
4.674
10
4.20185
42.0185
25
3.97252
99.313
100
3.442705
344.2705
250
3.266138
816.5345
500
2.930693
1465.3465
1000
2.622
2622
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Crosstalk | -96dB @ 100kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 70MHz |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPST - NO/NC |
| Charge Injection | 6.5pC |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | MAX4616 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| On-State Resistance (Max) | 10Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 12ns, 10ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2V ~ 5.5V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 1nA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 5pF, 5pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 200mOhm |