
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX4617ESE+T
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC MUX 8:1 10OHM 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.643
5.643
10
5.06445
50.6445
25
4.788
119.7
100
4.1496
414.96
250
3.9368
984.2
500
3.53248
1766.24
1000
3.192
3192
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Crosstalk | -96dB @ 100kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | - |
| Charge Injection | 3pC |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | MAX4617 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| On-State Resistance (Max) | 10Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 15ns, 10ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2V ~ 5.5V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 1nA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 8:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 5pF, 27pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 200mOhm |