
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX4624EZT+T
Manufacturer:
Package:
TSOT-23-6
Batch:
-
Description:
IC SWITCH SPDT X 1 1OHM TSOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.351
4.351
10
3.9045
39.045
25
3.69132
92.283
100
3.19903
319.903
250
3.034946
758.7365
500
2.723251
1361.6255
1000
2.460776
2460.776
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Crosstalk | -57dB @ 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPDT |
| Charge Injection | 65pC |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | MAX4624 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| On-State Resistance (Max) | 1Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 50ns, 50ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.8V ~ 5.5V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 2nA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 32pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 60mOhm |