
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX4658EUA+
Manufacturer:
Package:
8-uMAX/uSOP
Batch:
-
Description:
IC SWITCH SPST-NOX1 10OHM 8UMAX
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8615
5.8615
10
5.26775
52.6775
25
4.98028
124.507
100
4.316325
431.6325
250
4.094956
1023.739
500
3.67441
1837.205
1000
3.32025
3320.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Crosstalk | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 210MHz |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPST - NO |
| Charge Injection | 23pC |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | MAX4658 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| On-State Resistance (Max) | 10Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 20V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 200ns, 100ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 9V ~ 40V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 1nA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 25pF, 25pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | - |