
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX4659ESA+T
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC SWITCH SPDT X 1 25OHM 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.2795
6.2795
10
5.64015
56.4015
25
5.33254
133.3135
100
4.621465
462.1465
250
4.38444
1096.11
500
3.93414
1967.07
1000
3.51975
3519.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Crosstalk | -76dB @ 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 225MHz |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPDT |
| Charge Injection | 1.5pC |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | MAX4659 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| On-State Resistance (Max) | 25Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 20V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | - |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 9V ~ 40V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 1nA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 6pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 400mOhm |