
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX4734EUB+
Manufacturer:
Package:
10-uMAX/uSOP
Batch:
-
Description:
IC SWITCH SP4TX1 800MOHM 10UMAX
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.0945
4.0945
10
3.6765
36.765
25
3.47586
86.8965
100
3.012355
301.2355
250
2.857866
714.4665
500
2.564354
1282.177
1000
2.29425
2294.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Crosstalk | -56dB @ 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 90MHz |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SP4T |
| Charge Injection | 60pC |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | MAX4734 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 10-uMAX/uSOP |
| On-State Resistance (Max) | 800mOhm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 25ns, 20ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.6V ~ 3.6V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 1nA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 4:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 33pF, 117pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 100mOhm |