
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX4754ETE+
Manufacturer:
Package:
16-TQFN (4x4)
Batch:
-
Description:
IC SWITCH SPDTX4 850MOHM 16TQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.928
5.928
10
5.35135
53.5135
25
5.10264
127.566
100
4.43042
443.042
250
4.2313
1057.825
500
3.85795
1928.975
1000
3.7335
3733.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Crosstalk | -90dB @ 100kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 10MHz |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPDT |
| Charge Injection | 300pC |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | MAX4754 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (4x4) |
| On-State Resistance (Max) | 850mOhm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 140ns, 50ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.8V ~ 5.5V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 4nA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 180pF, 300pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 100mOhm |