
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX4784ETE+
Manufacturer:
Package:
16-TQFN (3x3)
Batch:
-
Description:
IC SWITCH SPDT X 4 1OHM 16TQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.1085
6.1085
10
5.51475
55.1475
25
5.25844
131.461
100
4.5657
456.57
250
4.3605
1090.125
500
3.97575
1987.875
1000
3.8475
3847.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Crosstalk | -95dB @ 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 123MHz |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPDT |
| Charge Injection | 5pC |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | MAX4784 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (3x3) |
| On-State Resistance (Max) | 1Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 25ns, 10ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.6V ~ 4.2V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 1nA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 33pF, 60pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 100mOhm |