
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX4784EUE+
Manufacturer:
Package:
16-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC SWITCH SPDT X 4 1OHM 16TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.3365
6.3365
10
5.7285
57.285
25
5.46174
136.5435
100
4.742495
474.2495
250
4.529334
1132.3335
500
4.129688
2064.844
1000
3.99647
3996.47
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Crosstalk | -95dB @ 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 123MHz |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPDT |
| Charge Injection | 5pC |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | MAX4784 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| On-State Resistance (Max) | 1Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 25ns, 10ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.6V ~ 4.2V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 1nA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 33pF, 60pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 100mOhm |