
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX4948ETG+
Manufacturer:
Package:
24-TQFN (4x4)
Batch:
-
Description:
IC SWITCH SPDT X 6 5.5OHM 24TQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.8185
7.8185
10
7.0623
70.623
25
6.7336
168.34
100
5.84687
584.687
250
5.584062
1396.0155
500
5.091354
2545.677
1000
4.927118
4927.118
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Crosstalk | -90dB @ 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 300MHz |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPDT |
| Charge Injection | 10pC |
| Number of Circuits | 6 |
| Base Product Number | MAX4948 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-TQFN (4x4) |
| On-State Resistance (Max) | 5.5Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 800ns, 800ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.8V ~ 5.5V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 3nA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 15pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 300mOhm |