
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX6316LUK29AX+T
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.092
5.092
10
4.5733
45.733
25
4.32326
108.0815
100
3.746705
374.6705
250
3.554596
888.649
500
3.189511
1594.7555
1000
2.882091
2882.091
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 1ms Minimum |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MAX6316 |
| Voltage - Threshold | 2.93V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Number of Voltages Monitored | 1 |