
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX6446UK29L+T
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC MPU RESET 2.925V SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.774
2.774
10
2.4909
24.909
25
2.40426
60.1065
100
2.334435
233.4435
250
2.282166
570.5415
500
2.264743
1132.3715
1000
2.229897
2229.897
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MAX6446 |
| Voltage - Threshold | 2.925V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Number of Voltages Monitored | 1 |