
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX6466UK26+T
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC VOLT DETECTOR LP SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.1445
3.1445
10
2.82625
28.2625
25
2.67178
66.7945
100
2.315625
231.5625
250
2.196856
549.214
500
1.97125
985.625
1000
1.6625
1662.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Series | - |
| Package | Strip |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 150ms Minimum |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Obsolete |
| Base Product Number | MAX6466 |
| Voltage - Threshold | 2.6V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Number of Voltages Monitored | 1 |