
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX6651EEE+
Manufacturer:
Package:
16-QSOP
Batch:
-
Description:
IC MOTOR DRIVER 3V-5.5V 16QSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.011
7.011
10
6.33175
63.3175
25
6.03744
150.936
100
5.2421
524.21
250
5.0065
1251.625
500
4.56475
2282.375
1000
4.4175
4417.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Controller - Speed |
| Interface | I²C |
| Technology | - |
| Applications | Fan Controller |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | - |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | - |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX6651 |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Motor Type - Stepper | - |
| Output Configuration | Pre-Driver - Low Side |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |