
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX6713REXS+T
Manufacturer:
Package:
SC-70-4
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SC70-4
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.9995
3.9995
10
3.5948
35.948
25
3.39872
84.968
100
2.945475
294.5475
250
2.794444
698.611
500
2.50743
1253.715
1000
2.26575
2265.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MAX6713 |
| Voltage - Threshold | 2.63V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-4 |
| Number of Voltages Monitored | 1 |