
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX6755UKTD0+T
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC DETECT VOLT WINDOW SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.0565
4.0565
10
3.64325
36.4325
25
3.44394
86.0985
100
2.98471
298.471
250
2.831684
707.921
500
2.54087
1270.435
1000
2.166
2166
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active High |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 20µs Typical |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MAX6755 |
| Voltage - Threshold | 3.3V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Number of Voltages Monitored | 1 |