MAX6806SA46
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX6806SA46
Package:
8-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 10798
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 102
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Type Simple Reset/Power-On Reset
Reset Active Low
Output Push-Pull, Totem Pole
Series -
Package Bulk
Mounting Type Surface Mount
Reset Timeout 30µs Typical
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Active
Base Product Number MAX6806
Voltage - Threshold 4.6V
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)