MAX6806UR46
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX6806UR46
Package:
8-µMAX
Batch:
Datasheet:
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8UMAX
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1277
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 102
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Type Simple Reset/Power-On Reset
Reset Active Low
Output Push-Pull, Totem Pole
Series -
Package Bulk
Mounting Type Surface Mount
Reset Timeout 30µs Typical
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status Active
Base Product Number MAX6806
Voltage - Threshold 4.6V
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)