MAX6807UR46
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX6807UR46
Package:
8-µMAX
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8UMAX
Payment:
In Stock : 768
Ext Price
  • 102
Type Simple Reset/Power-On Reset
Reset Active High
Reset Timeout 30µs Typical
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status Active
Base Product Number MAX6807
Voltage - Threshold 4.6V
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)