
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX680CPA+
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC REG CHARGE PUMP 2VIN 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.187
5.187
10
4.6588
46.588
25
4.4042
110.105
100
3.81691
381.691
250
3.621172
905.293
500
3.249247
1624.6235
1000
2.907
2907
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Ratiometric |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 10mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Base Product Number | MAX680 |
| Output Configuration | Positive and Negative (Dual Rail) |
| Frequency - Switching | 8kHz |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Voltage - Input (Min) | 2V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | ±2Vin |