
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX6825TUK+T
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.7525
3.7525
10
3.3687
33.687
25
3.18478
79.6195
100
2.760225
276.0225
250
2.618656
654.664
500
2.34973
1174.865
1000
1.9817
1981.7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active High/Active Low |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Obsolete |
| Base Product Number | MAX6825 |
| Voltage - Threshold | 3.08V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Number of Voltages Monitored | 1 |