
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX6836VXSD0+T
Manufacturer:
Package:
SC-70-4
Batch:
-
Description:
IC MPU SUPERVISOR SC70-4
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.641
2.641
10
2.2192
22.192
25
2.07784
51.946
100
1.859625
185.9625
250
1.731356
432.839
500
1.6416
820.8
1000
1.56465
1564.65
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active High |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Strip |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MAX6836 |
| Voltage - Threshold | 1.665V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-4 |
| Number of Voltages Monitored | 1 |