
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX6864UK23D3S+T
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.629
3.629
10
3.25565
32.5565
25
3.078
76.95
100
2.6676
266.76
250
2.5308
632.7
500
2.27088
1135.44
1000
2.052
2052
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 150ms Minimum |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MAX6864 |
| Voltage - Threshold | 2.313V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Number of Voltages Monitored | 1 |