
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX6866UK16D3L+T
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.4485
3.4485
10
3.09795
30.9795
25
2.92828
73.207
100
2.537925
253.7925
250
2.407756
601.939
500
2.16049
1080.245
1000
1.8221
1822.1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 150ms Minimum |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Obsolete |
| Base Product Number | MAX6866 |
| Voltage - Threshold | 1.575V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Number of Voltages Monitored | 1 |