
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX698CPA+
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.916
6.916
10
6.25005
62.5005
25
5.95916
148.979
100
5.17446
517.446
250
4.9419
1235.475
500
4.50585
2252.925
1000
4.3605
4360.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Through Hole |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MAX698 |
| Voltage - Threshold | 4.65V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Number of Voltages Monitored | 1 |