
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX706REUA+
Manufacturer:
Package:
8-uMAX/uSOP
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8UMAX
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.3005
9.3005
10
8.40275
84.0275
25
8.01154
200.2885
100
6.95647
695.647
250
6.643768
1660.942
500
6.05758
3028.79
1000
5.862165
5862.165
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MAX706 |
| Voltage - Threshold | 2.63V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Number of Voltages Monitored | 1 |