
onsemi
Product No:
MAX708ESA-TG
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.874
0.874
10
0.7695
7.695
25
0.72238
18.0595
100
0.547675
54.7675
250
0.466108
116.527
500
0.442814
221.407
1000
0.337944
337.944
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active High/Active Low |
| Output | Push-Pull, Push-Pull |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Base Product Number | MAX708 |
| Voltage - Threshold | 4.4V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Voltages Monitored | 1 |