
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX709LCUA+
Manufacturer:
Package:
8-uMAX/uSOP
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8UMAX
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.035
5.035
10
4.522
45.22
25
4.275
106.875
100
3.705
370.5
250
3.515
878.75
500
3.154
1577
1000
2.85
2850
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MAX709 |
| Voltage - Threshold | 4.65V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Number of Voltages Monitored | 1 |