
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX77504AAFC+
Manufacturer:
Package:
12-FC2QFN (2.5x2.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
14V INPUT, 3A, HIGH-EFFICIENCY B
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7575
1.7575
10
1.57605
15.7605
25
1.48732
37.183
100
1.26711
126.711
250
1.18978
297.445
500
1.041048
520.524
1000
0.8835
883.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Strip |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 12-PowerUFQFN |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 3A |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 500kHz ~ 1.5MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 14V |
| Voltage - Input (Min) | 2.6V |
| Voltage - Output (Max) | 6V |
| Supplier Device Package | 12-FC2QFN (2.5x2.5) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |