
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX77504AAWE+T
Manufacturer:
Package:
16-WLP (1.69x1.69)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
HIGH-EFFICIENCY BUCK
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4725
1.4725
10
1.3167
13.167
25
1.2502
31.255
100
1.02695
102.695
250
0.959956
239.989
500
0.84835
424.175
1000
0.66975
669.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-WFBGA, WLBGA |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 3A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | MAX77504 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 500kHz ~ 1.5MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 14V |
| Voltage - Input (Min) | 2.6V |
| Voltage - Output (Max) | 6V |
| Supplier Device Package | 16-WLP (1.69x1.69) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |