
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX77540AAWV+T
Manufacturer:
Package:
30-WLP (2.51x2.31)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16V INPUT, DUAL PHASE CONFIGURAB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.6315
2.6315
10
2.36455
23.6455
25
2.23098
55.7745
100
1.900665
190.0665
250
1.78467
446.1675
500
1.561591
780.7955
1000
1.32525
1325.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 30-WFBGA, WLBGA |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 3A, 3A |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 500kHz, 1MHz, 1.6MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Voltage - Input (Min) | 4V |
| Voltage - Output (Max) | 5.2V |
| Supplier Device Package | 30-WLP (2.51x2.31) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.5V |