
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX77801EWP+T
Manufacturer:
Package:
20-WLP (1.83x2.13)
Batch:
-
Description:
IC REG BCK BST PROG 2A 20WLP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.767
1.767
10
1.5865
15.865
25
1.49644
37.411
100
1.274805
127.4805
250
1.197
299.25
500
1.047375
523.6875
1000
0.89775
897.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Topology | Buck-Boost |
| Output Type | Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-WFBGA, WLBGA |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 2A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | MAX77801 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 2.5MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.3V |
| Voltage - Output (Max) | 4.19V |
| Supplier Device Package | 20-WLP (1.83x2.13) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.6V |