
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX77831BEWB+T
Manufacturer:
Package:
35-WLP (2.83x2.03)
Batch:
-
Description:
IC BUCK-BOOST CONV 18W 35WLP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.413
2.413
10
2.16505
21.6505
25
2.0425
51.0625
100
1.74021
174.021
250
1.634
408.5
500
1.42975
714.875
1000
1.2255
1225.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Topology | Buck-Boost |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 35-WFBGA, WLBGA |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 2A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | MAX77831 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 1.2MHz ~ 1.8MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Voltage - Input (Min) | 2.5V |
| Voltage - Output (Max) | 15V |
| Supplier Device Package | 35-WLP (2.83x2.03) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V |