
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX813LCSA+
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.883
4.883
10
4.3814
43.814
25
4.14238
103.5595
100
3.589955
358.9955
250
3.405864
851.466
500
3.056074
1528.037
1000
2.761508
2761.508
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active High |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MAX813 |
| Voltage - Threshold | 4.65V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Voltages Monitored | 1 |