
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX817LESA+
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.5355
10.5355
10
9.5209
95.209
25
9.07782
226.9455
100
7.88215
788.215
250
7.527952
1881.988
500
6.863712
3431.856
1000
6.642296
6642.296
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Battery Backup Circuit |
| Reset | Active Low |
| Output | - |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MAX817 |
| Voltage - Threshold | 4.65V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Voltages Monitored | 1 |