
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX8216CPD+
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 5 CHANNEL 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.5075
6.5075
10
5.8824
58.824
25
5.6088
140.22
100
4.87008
487.008
250
4.6512
1162.8
500
4.2408
2120.4
1000
4.104
4104
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Reset | - |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Through Hole |
| Reset Timeout | 20µs Typical Propagation Delay |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MAX8216 |
| Voltage - Threshold | ±5V, ±15V, Adj |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Number of Voltages Monitored | 5 |