
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX824LEUK+T
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.358
5.358
10
4.81555
48.1555
25
4.55278
113.8195
100
3.94573
394.573
250
3.743418
935.8545
500
3.358953
1679.4765
1000
3.035193
3035.193
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active High/Active Low |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MAX824 |
| Voltage - Threshold | 4.63V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Number of Voltages Monitored | 1 |