
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX8515AEZK+T
Manufacturer:
Package:
TSOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC VREF SHUNT ADJ 0.5% TSOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.242
2.242
10
2.014
20.14
25
1.9
47.5
100
1.6188
161.88
250
1.52
380
500
1.33
665
1000
1.14
1140
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±0.5% |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Shunt |
| Voltage - Input | - |
| Current - Output | 20 mA |
| Current - Supply | - |
| Current - Cathode | 4 mA |
| Base Product Number | MAX8515 |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Output (Max) | 18 V |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Temperature Coefficient | - |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |