MAX8969EWL53+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX8969EWL53+T
Description:
IC REG BOOST 5.3V 700MA 9WLP
Product Status Active
Current - Output 700mA
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 3MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Input (Min) 2.5V
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 9-WLP (1.26x1.26)
Voltage - Output (Min/Fixed) 5.3V