
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MBA02040C2204FCT00
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 2.2M OHM 0.4W 1% AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2565
0.2565
10
0.2204
2.204
25
0.16036
4.009
50
0.11628
5.814
100
0.08626
8.626
250
0.066158
16.5395
500
0.052136
26.068
1000
0.0361
36.1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | MBA/SMA 0204 - Professional |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 2.2 MOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |