
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MBA02040C3402FC100
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 34K OHM 0.4W 1% AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1000
0.062652
62.652
2000
0.058054
116.108
5000
0.052516
262.58
10000
0.050122
501.22
25000
0.048022
1200.55
50000
0.046987
2349.35
100000
0.046075
4607.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | MBA/SMA 0204 - Professional |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 34 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |