
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MBA02040C4309FC100
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 43 OHM 1% 0.4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.30305
3.0305
25
0.22382
5.5955
50
0.16511
8.2555
100
0.121125
12.1125
250
0.100092
25.023
500
0.082536
41.268
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | MBA/SMA 0204 - Professional |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 43 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |