Home / Ceramic Capacitors / MBARQ105SCG1R3BFRA01
MBARQ105SCG1R3BFRA01
Taiyo Yuden
Product No:
MBARQ105SCG1R3BFRA01
Description:
CAP CER 1.3PF 250V C0G/NP0 0402
Features -
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 1.3 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number MBARQ10
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C