Home / Ceramic Capacitors / MBARQ167SCG4R7CTRA01
MBARQ167SCG4R7CTRA01
Taiyo Yuden
Product No:
MBARQ167SCG4R7CTRA01
Description:
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 0603
Features -
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 4.7 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number MBARQ16
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C