Home / Ceramic Capacitors / MBARQ167SCG5R1DTRA18
MBARQ167SCG5R1DTRA18
Taiyo Yuden
Product No:
MBARQ167SCG5R1DTRA18
Description:
CAP CER 5.1PF 250V C0G/CG 0603
Features -
Tolerance ±0.5pF
Lead Style -
Capacitance 5.1 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C