Home / Ceramic Capacitors / MBARQ219SCG5R1CTRA18
MBARQ219SCG5R1CTRA18
Taiyo Yuden
Product No:
MBARQ219SCG5R1CTRA18
Description:
CAP CER 5.1PF 250V C0G/CG 0805
Features -
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 5.1 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C