Home / Ceramic Capacitors / MBARQ219SCG620JTRA01
MBARQ219SCG620JTRA01
Taiyo Yuden
Product No:
MBARQ219SCG620JTRA01
Description:
CAP CER 62PF 250V C0G/NP0 0805
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 62 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number MBARQ21
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C