Home / Ceramic Capacitors / MBASA31LAB7226KTNA01
MBASA31LAB7226KTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MBASA31LAB7226KTNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 22UF 4V X7R 1206
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series MBAS
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 22 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 4V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number MBASA31
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C