Home / Ceramic Capacitors / MBASE32MAB5476KPNDT1
MBASE32MAB5476KPNDT1
Taiyo Yuden
Product No:
MBASE32MAB5476KPNDT1
Description:
CAP CER 47UF 16V X5R 1210
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 47 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number MBASE32
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C